Akullore me banane
14 Jan, 2021

Përbërësit

Banane sipas deshires ose numrit te personave nga nje banana per person
Festek ose bajam te grira sipas deshires

 

Hapat

1

Tanim edhe bananet nuk do ti hudhim posa ten a qendrojne me shume se dy dite ne frrigorifer.

2

Bananet I qerojme dhe grijme ne pjse me te vogla,fusim ne qese dhe veme ne ngrirje te thelle.

3

Pastaj kur te deshirojme te bejme akullorn,nxjerrim bananet 10 minuta me heret,te shkrihen vetem pak dhe I veme ne blender.

4

Pastaj pasi perziejme per pak minuta derisa masa me bananet te behet nje lloj pureje dhe pastaj vendosim ne ene te plastikes dhe veme ne ngrirje edhe per disa ore.

5

Pasi te servojme sipas dshires qesim festek ose bajame te grira persiper.

Të tjera
Embelsiraime
4 Qer, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
21 Qer, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
13 Jan, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
20 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
19 Nën, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
7 Maj, 2020 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH