Akullore tiramisu
13 Jan, 2021

PËRBËRSIT PËR 2 PERSONA:

240 ml qumësht
3 luge sheqer pluhur
100 gr djathë mascarpone
1 luge qaji vanillë ose ekstrakt vanille
kakao

Hapat

1

Qumështin dhe sheqer pluhurin i bëjmë bashkë, dhe i ziejmë në zjarrë shumë të ngadaltë, pak para se qumshti të zihet ia shtojmë maskarponen, masen e përziejmë mirë derisa masa të bëhet e trashë, pastaj shtojmë vanillen.

2

Masen e përgaditur e vendosim në një enë me kapak (më të vogel që kallëpi të del më i fryrë), dhe e fusim në frigorifer për 4 orë.

3

Akulloren e prejmë në katrorë, dhe e spërkasim me pluhur të kakaos.

Ju bëftë mirë

 

Të tjera
Embelsiraime
4 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
30 Kor, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
19 Tet, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
22 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
16 Maj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
26 Kor, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
24 Gus, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
23 Dhj, 2020 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH