Biskota dhe çokollatë
14 Tet, 2020

Perbersit:

Udhezimet:

  1. Biskotat i coptojme ne copeza te vogla.
  2. Margarinen e rrahim me sheqerin derisa te behet nje mase kremoze.
  3. Cokollatat i shkrijme mbi avull,shtojme ajken e embel ose krem panen(shllagun) e rrahur.
  4. Ne  ene me biskotat e thyera qesim kremin e perzier me ajken dhe cokollatat e shkrira dhe perziejme te gjitha bashke.
  5. Shtojme edhe arrat e bluara dhe krejt kete mase e qesim ne kallep te thelle te mbuluar me folie plastmani dhe rrafshojme mire.
  6. Pasi embelsira te ftohet mire,dekorojme me cokollate ne rende ose sipas deshires.
Të tjera
Embelsiraime
4 Jan, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
10 Qer, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
21 Kor, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
15 Nën, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
12 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
26 Nën, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
23 Sht, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
10 Tet, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
31 Gus, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
2 Jan, 2021 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH