Biskota me kokos
11 Dhj, 2020

Përbërësit

250 gr margarinë
5 luge sheqer
2 vezë
400 gr miell
200 gr kokos
1 pluhur për pjekje
sheqer pluhur

Hapat

1

Ne nje ene qesim miellin,sheqerin,vezet,margarinen e shkrire,kokosin dhe pluhurin per pjekje.

2

Nga kjo mase bejme nje brum te bute,nga i cili marim me dore sasi sa per nje veze te vogel,rrumbullaksojm dhe pastaj zgjasim ne forme gjysemhene.

3

Biskoat i radhisim ne tepsi te mbuluar me leter per pjekje dhe pejkim ne 180 grade per 15 minuta(duhet te mbesin me ngjyre te qelt,te mos digjen).

4

Biskotat e ftohura i sheqerosim me sheqer pluhur.

Të tjera
Embelsiraime
21 Gus, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
18 Pri, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
17 Jan, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
31 Mar, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
11 Mar, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
15 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
11 Kor, 2020 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH