Biskota shtëpie
13 Jan, 2021

Përbërësit:
-500 gr miell
-200 gr gjalpë
-150 gr sheqer pluhuri
-2 vezë
-150 gr kafe Espresso
-Gjysëm pako maja për ëmbëlsira
-Kripë

Përgatitja:
Në një enë vendosni gjalpin e shkrirë, sheqerin dhe kafenë. Në këtë enë vendosni edhe vezët dhe i përzieni vazhdimisht, e duke i përzier e shtoni edhe miellin, majanë për ëmbëlsira, kripën dhe i përzieni mirë për disa minuta. Kjo masë e përgatitur vendoset në forma të gatshme për biskota, ose edhe i vendosni në tepsi në formë sipas dëshirës suaj. I piqni në temperaturë 180 gradë celcius, për afro 15-20 minuta.

Të tjera
Embelsiraime
29 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
30 Kor, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
24 Tet, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
18 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
28 Gus, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
6 Tet, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
17 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
22 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
21 Tet, 2020 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH