Bombica | Tri shije te ndryshme
11 Pri, 2021

Përbërësit
700 gr keksa (biskota) te bluera
500 gr qumsht
250 gr margarin (gjalp)
5 lug kakao ( luge te gjelles )
500 gr kokos
5 luge sheqer ( lug te gjelles )

Per dekorim;
Qokollad,arra,kokos

Pergaditj;
Se pari 700 gr keksa i veme ne nje ene te thell dhe ne te vendosim 5 lug kakao dhe 5 lug sheqer dhe i perziejm . Pastaj margarinin ( gjalpin) e shkriejm se bashku me 500 gr qumsht,dhe kokosin. Kete mase e vendosim mbi keksat e bluer,i perziejm deri sa masa te bashkohet mire.Pastaj marrim nga brumi dhe i bejme kuleq ne forme te rrumbullaket te cilat pastaj i rrokullisim disa me qokillad, disa me arradhe disa me,kokos te gjitha me rradh deri sa te perfundoj i gjithe brumi.
Ju beft mire!

Të tjera
Embelsiraime
20 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
30 Mar, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
15 Qer, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
1 Shk, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
15 Pri, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
14 Nën, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
1 Pri, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
11 Pri, 2021 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH