Cheese cake (Receta e derguar nga Xhensila Kodra)
1 Gus, 2020

Perberesit:
1 pako e gjysme biskote (Digestive)
100 gr gjalp te shkrire
500 gr djathe philadelphia per embelsira
250 gr pana
5 luge sheqer pluhur
1 pako pluhur per mpiksjen e kremit.

Pergatitja:
Thermojme biskotat ne blender, i perziejm me gjalpin. I shtrojme ne nje forme per torta. E fusim perberjen ne frigorifer.

Ne nje tasim hedhim kremin filadelfia, sheqerin dhe i perziejme me mikser. Rrahim panen, shtojme pluhurin per mpiksje,

I perziejme te dy kremrat. Nxjerrim masen nga frigoriferi, hedhim kremin duke e shperndare mire. E fusim ne frigorifer per 4 ore, i shtojme marmalate siper, luleshtrydhe ne copa, te lyera me cokollate ose sipas deshires. Ju befte mire 

E falenderoj Xhensilen 
Receta eshte publikuar per konkursin “Amvisa me e mire” per (01/09-16/09)- 2013

Cdo dite do publikohet nga 1 Recete e re nga kushdo qe ka deshire te behet pjese e konkursit. Fituesja do jete ajo Amvise qe me dt 16/09/13 ka arritur te mbledhi nr me te madh te PELQIMEVE ne total per te gjitha Recetat e saj.

Të tjera
Embelsiraime
11 Sht, 2019 - Embelsira
Embelsiraime
1 Pri, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
24 Nën, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
17 Qer, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
11 Maj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
4 Pri, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
26 Mar, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
29 Nën, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
23 Jan, 2021 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH