Çokollata, po aq e mirë sa stërvitje
13 Tet, 2019

Ky është një studim që do të vlerësohet nga llupsat dhe dembelët.

Sipas studiuesve nga Detroit i Shteteve të Bashkuara, ngrënia e çokollatës është e mirë për shëndetin po aq sa edhe sporti.
Arsyeja?

Mitokondritë, të cilat prodhojnë energji në zemër të qelizave tona.

Ngrënia e çokollatës i nxit në të njëjtën mënyrë si edhe stërvitja.

Kjo gjithashtu do të ndihmojë në përmirësimin e aftësitë tuaj fizike dhe në luftën kundër sëmundjeve kardiovaskulare.
Por ka një problem.

Ky eksperiment funksionon vetëm tek minjtë për momentin, edhe pse ekipi hulumtues pret të gjejë të njëjtat efekte tek njerëzit.

Efektet e dobishme të çokollatës funksionojnë vetëm nëse ajo merret në sasi të arsyeshme.

Të tjera
Embelsiraime
27 Gus, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
16 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
18 Shk, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
24 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
4 Shk, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
12 Nën, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
2 Jan, 2021 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH