Çokollata (Tartuf) me panetone
20 Jan, 2020

Përbërësit:

Përgatitja:

  1. Në një enë, thërmoni pandoron ose panetonen. Grini lëkurën e portokallit dhe shtoni panën.
  2. Punojeni masën me duar dhe formoni prej saj toptha të vogla çokollate të cilat më pas do t’i kaloni te pluhuri I kakaos.
  3. Vendosini çokollatat në letrat e posaçme të ëmbëlsirave të vogla dhe po aty shtoni çokollatë të shkrirë.
  4. Ende pa u tharë çokollata, hidhni në secilën prej formave bajame dhe lajthi të grira.
Të tjera
Embelsiraime
28 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
9 Shk, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
13 Shk, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
7 Jan, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
3 Tet, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
9 Gus, 2020 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH