Çokollatë me lajthi
25 Dhj, 2020

Perbersit:

Udhezimet:

  1. Perziejme qumeshtin pluhur pe kakaon.
  2. Perziejme ujin me sheqerin dhe veme te ziejne per 3-4 minuta.
  3. Shtojme margarinen dhe perziejme derisa te shkrihet.Ne kete mase  shtojme qumeshtin pluhur dhe kakaon dhe lajthite e grira.
  4. Kete mase e qesim ne nje kallep te thelle dhe te ngusht.
  5. Kallepin e leme ne frigorifer per disa ore.
  6. Pastaj e nxjerrim nga kallepi(ne te cilin parapraksht mund te shtroni folie plastmasi,me ndihmen e te cilit nxirret me lehte cokollata nga kallepi).
  7. Kete embelsire mund ta beni edhe me arra te grira.
Të tjera
Embelsiraime
20 Pri, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
31 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
26 Kor, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
13 Pri, 2018 - Embelsira
Embelsiraime
13 Kor, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
21 Kor, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
22 Shk, 2021 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH