Desert i lehtë me mollë
6 Shk, 2021

Përbërësit
2 molla
200 ml ajke e thartë
uthull molle
sheqer Kristal
3 rriska buke të bardhë
marmelatë e përzier

Perbersit:

Rriskat e bukës kalojini në përzierjen e ajkës së thartë, një lugë uthull molle dhe sheqerit. Mollat pastrojini e qërojini, ndani në katër pjesë secilën dhe pastaj skuqini në gjalpë.

Në një tavë vendosini rriskat e bukës dhe sipër tyre mollët e tiganisura.

Pastaj sipër mollëve hidhni një shtresë të trashë marmelate.
Pastaj sipër marmelatës hidhni pjesën e mbetur të kremit nëpër të cilin kemi kaluar rriskat e bukës dhe sipër tyre mollat e mbetura.

Tavën vendoseni në furrën e parangrohur dhe piqeni për 5 minuta ose edhe më gjatë derisa të piqen mirë mollët

Të tjera
Embelsiraime
5 Nën, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
3 Jan, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
11 Shk, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
13 Nën, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
11 Tet, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
3 Mar, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
6 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
12 Shk, 2021 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH