Embelsire e lehte me biskota dhe cokollate
9 Mar, 2021

Duhen:
250 gr biskota te thata(Petit Beurre)
70 gr sheqer
150 gr miell arre kokosi
300 gr cokollate
1 got uje

Pergaditja:
Se pari e shkrijme cokollaten me pak uje. Me pas i shtypim biskotat. I hedhim ne nje ene ku i bashkojme edhe miellin e arres se kokosit e sheqerin. I perziejme mire, shtojme pak uje te vaket ne menyre qe te bashkohen mire te gjithe perberesit. Masa e pergaditur nuk duhet te jete e qullet. Ne nje tave te gjate shtrojme nje leter furre dhe siper hedhim masen e pergaditur. E shtypim mire me dore dhe i japim forme. Siper i hedhim cokollaten e shkrire. Embelsiren e fusim ne frigorifer derisa te merr fortesine e duhur. Para sherbimit e prejme ne katrore te vogla.

Ju befte mire!

Të tjera
Embelsiraime
20 Shk, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
23 Mar, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
13 Nën, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
1 Gus, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
26 Shk, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
19 Shk, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
5 Jan, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
15 Jan, 2021 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH