Embelsire me Mak
14 Maj, 2020

Perbersit:

300 gr keksa
250 gr mak
200 gr margarin
150 gr sheqer pluhur
2 gota qumesht
200 gr kokos
1 cokollate per gatim
Kakao
4 banane

Keksat, makin, sheqerin pluhur, kokosin i perzijm bashk. Shkrijm margarin me qumsht dhe 1 lug kakao dhe i vendosim tek brumi, i perzijme mire dhe masen e vendosim ne tepsi. Formen ja jep qysh don dhe ja vendos banenet komplet.
Pastaj e shkrijm cokollaten me pak qumsht dhe ja vendosim mbi, i vendosim edhe arra.

Ju befte mire.

Të tjera
Embelsiraime
1 Tet, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
14 Nën, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
30 Nën, 2019 - Embelsira
Embelsiraime
4 Pri, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
9 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
28 Nën, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
29 Sht, 2020 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH