Ëmbëlsirë pa sheqer
9 Dhj, 2020

Përbërësit:

100 gr pishkote
150 gr çokollatë për zierje
50 gr margarinë
100 ml ajkë
1 kg banana
50 ml nescafe

Hapat

1

Ne nje tigan te thelle qesim margarien dhe cokollatene coptuar dhe shkrijme ngadal qe mos te digjet.

2

Perzijme ajken e embel derisa te trashet ose krem panen sipas udhezimeve ne qeske(duhet te jete nje krem sa me i trash i qendrueshem).

3

Pishkotet i kalojme neper neskafen e ftohet shume shkurte nga pjesa pa sheqer.

4

Pishkotes i qesim ajke ose shllag persiper ne pjesen e lagur me neskafene e ftohur.

5

Bananeve pasi i qerojme ulargojme dy skajet prap i ndajme pergjysem per se gjati(pjesa e rrafshet vie mbi kremin e bardhe dhe ngjitet mire).

6

Pastaj fusim nje rremojce vertikalisht (sherben qe mos te rreshqasi banania) dhe mbajme me pirun mbi enen me cokollaten e shkrire.

7

Me luge qesim cokollate te shkrire nga te gjitha anet (kjo behet ne ate menyre qe cokollata qe bie anash bie ne enen me cokollate dhe perdoret serish).

8

Ne nderkohe nese ju eshte ftohur cokollata dhe ka filluar te trashet shume mund te rrisim pak temperaturen enes me cokollate.

9

Ne fund fare pasi te ftohen pak embelsirat ju mund te dekoroni me pak cokollate te bardhe te shkrire ose sikurse ne foto me cokollate pjeserisht te ftohur.

Të tjera
Embelsiraime
9 Gus, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
26 Nën, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
16 Gus, 2019 - Embelsira
Embelsiraime
11 Mar, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
5 Jan, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
13 Mar, 2017 - Embelsira
Embelsiraime
16 Qer, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
23 Gus, 2020 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH