Torte për dy minuta
26 Dhj, 2020

Përbërësit
1 i gatshëm kek
2 lugë të gjellës arra
2 lugë të gjellës Fëstek të bluar
2 lugë të gjellës kokos
1 pako shllag krem
200 gr çokollatë me qumësht

PËRMBI
çokollatë e shkrirë

Hapat
Kremin e vendosim në zjarre, e shkrijmë dhe ia shtojmë çokollatën.

Kekun e vendosim në një enë dhe aty i shtojmë arrat, fëstëkun dhe kokosin dhe te gjitha i përziejmë.

E shtrojmë një folje dhe aty i japim formën glazurës.

E lejmë në pritje rreth 2 ore. Pas pritjes i lyejmë me çokollatë .

Ju bëftë mirë!

Të tjera
Embelsiraime
5 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
15 Mar, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
22 Tet, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
29 Nën, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
21 Kor, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
9 Jan, 2021 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH