Ëmbëlsirë me pudinge çokollatë
26 Nën, 2020

Perbersit:

Kremi:

Shtresa e bardhe:

Udhezimet:

  1. Perziejme te bardhat e vezes me sheqerin derisa te behet nje shkume e forte.
  2. Shtojme te verdhat e vezes,sheqer vaniljen,vajin,ujine e ngrohte,dhe me pas miellin dhe pluhurin per pjekje.
  3. Pergaddisim kallepin me madhesi 25×35 te lyer dhe te permillur.
  4. Masen e brumit e qesim gjysmen  ne kallep,kurse mases se mbetur te brumit i shtojme kakao dhe me luge qesim neper masen e verdhe te brumit.
  5. Ne nderkohe kemi zier pudingen dhe ashtu te ngrohte e qesim persiper mases se brumit dhe fusiom ne furre te nxehte 200 grade per 30 minuta.
  6. Kur largojme nga furra embelsiren ajo qe eshte me intresante ne kete recete eshte se si perfundon pudinga tani ne fund te pandispanjes.
  7. Pandispanjen e leme te ftohet,kurse ne nderkohe tundim   shmantin(ajkene tharte,pavllake) me sheqerin dhe sheqer vaniljen.
  8. Me kete krem lyejme krejt siperfaqen  dhe leme te ftohet mire.
Të tjera
Embelsiraime
15 Jan, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
10 Tet, 2019 - Embelsira
Embelsiraime
20 Jan, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
27 Kor, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
30 Maj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
8 Nën, 2019 - Embelsira
Embelsiraime
7 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
10 Jan, 2019 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH