Ëmbëlsirë (që nuk piqet) me kokos
19 Kor, 2020

Perbersit:

Perbersit per kremin:

Perbersit per glazuren:

Udhezimet:

  1. Perziejme biskotat me lengun e molles dhe shtrijme ne kallepin per embelsira te mbuluar me alufolie.
  2. Vlojme qumeshtin me sheqerin dhe sheqer vaniljen,shtojme grizen dhe me pas largojme nga zjarri.
  3. Shtojme dhe kokosin dhe perziejme prap me luge.
  4. Masen e qesim mbi shtresen me biskota dhe  embelsiren e leme te ftohet mire.
  5. Pastaj qesim galzuren me cokollaten e shkrire me pak vaj.
  6. Embelsiren e ftohur e prejme ne katrorka sipas deshires.
Të tjera
Embelsiraime
11 Sht, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
23 Shk, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
9 Qer, 2015 - Embelsira
Embelsiraime
18 Maj, 2019 - Embelsira
Embelsiraime
3 Tet, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
30 Sht, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
15 Sht, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
10 Qer, 2020 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH