Embelsirë nga (Vjollca Gashi)
28 Dhj, 2020

Përbërsit:
10 lug miell
10 te verdhat e vezes
10 lug sheqer
1 peciv
3 lug kakao

Pregaditja:
I perzien me mixer dhe e hedh ne tepsi e drejt e nfurr ? pasi te pjeket e nxjerr nga furra dhe e len te ftofet ne nje ene tjeter i qet te bardhat e vezes me 5 lug sheqer dhe i perzien me mixer deri te fitohet nje mas homogjene, mandej e qet edhe ate ne tepsi ne per fund e merr pak margarin e shkrin dhe bashk me te qokolladen (2 qokollada per gatim ) si shtres i behet tortes permbi.
Mua me behet shume e shijshme.

Ju befte mire!

embelsira-ime

Të tjera
Embelsiraime
15 Jan, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
9 Shk, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
26 Shk, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
14 Nën, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
29 Jan, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
25 Kor, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
29 Tet, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
12 Qer, 2020 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH