Gurabija
28 Qer, 2020
Përbërësit:
Për një tepsi – 20 copë

Udhezimet:

  1. Në një enë së pari vezët përzihen me sheqer, pastaj shtohet kosi e vaji , përzihen me mikser ose tel kuzhine, në fund i shtohet mielli i përzier paraprakisht me sodën e bukës.
  2. Nga masa e brumit formohen topat në madhësi të njëjtë, dhe në një tepsi të lyer me yndyrë topthat vendosen , dhe njëkohësisht shtypen me dorë për t´i dhënë formë të rrumbullakët.
  3. Në furrën e nxehtë prej 200 °C , gurabijet piqen për 15 deri 20 minuta.
Të tjera
Embelsiraime
23 Shk, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
22 Maj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
15 Mar, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
7 Shk, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
7 Jan, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
13 Nën, 2019 - Embelsira
Embelsiraime
6 Tet, 2019 - Embelsira
Embelsiraime
3 Shk, 2021 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH