Hashure
3 Mar, 2021

Hashuret përgatiten nga gruri dhe sheqeri, ëmbëlsirë kjo e cila është mjaft e preferuar në kuzhinën shqiptare.

 

Përbërësit:

Përgatitja:

Gruri ulet në ujë të vakët dhe lihet për 2 – 3 orë. Pastaj ai shpërlahet dhe zihet në temperaturë të ulët për 5 deri në 6 orë. Pasi që të zihet, grurit i shtohet sheqeri dhe ashtu me sheqer zihet edhe për 15 min. Grurit mund ti shtohen edhe copëza të pemëve të ndryshme sipas dëshirës. Hashuret mund të servohen të ftohura si tombëloriz ose të nxehta me qumësht.

Të tjera
Embelsiraime
23 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
1 Gus, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
29 Gus, 2019 - Embelsira
Embelsiraime
27 Mar, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
27 Tet, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
26 Gus, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
22 Shk, 2021 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH