Kadajif i mbushur
8 Pri, 2021

Përbërësit

125 gr kadaif
1 gote arra
3-4 luge te gjelles gjalpë
2 luge te gjelles sheqer pluhur
PËR TA LAGUR
1 liter qumësht
2 luge te gjelles nisheste
2 luge te gjelles miell
4-5 luge te gjelles sheqer
1 të bardhë të vezës
1 vanilje
1 luge te gjelles gjalpë
gjysme shllag krem

Hapat

1

Fillimisht në tigan e hedhim gjalpin, sheqerin, gjysmen e kadajifit dhe arrat.

2

Në një tenxhere e hedhim qumështin, nishestën, miellin, sheqerin, te bardhët e vezës, vaniljën dhe në temperaturë mesatare i pjekim.

3

Pasi ta marrim nga zjarri ia shtojme gjalpin, shllag kremin dhe e përziejmë, duke mos pritur këtë glazurë e derdhim në gjysmën e kadajifit dhe pjesën tjetër të mbetur te kadajifit e mbyllim.

4

Kadajifin e vendosim në frigorifer për 4-5 orë, pastaj e premë në copa të vogla dhe do të jetë e gatshmë për shërbim.

5

Ju bëftë mirë!

Të tjera
Embelsiraime
4 Maj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
19 Mar, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
27 Mar, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
27 Shk, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
18 Mar, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
2 Pri, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
2 Pri, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
4 Shk, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
24 Shk, 2021 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH