Kek me arra
14 Jan, 2020

Perberesit:

Pergatitja:

  1. Ne nje tas qelqi hedhim vezet me sheqerin i rrahim mire me pas shtojme vaj ullirin, qumeshtin, dhe soden.
  2. Ne nje ene tjeter hedhim pak nga brumi i pergatitur perpara ne te hedhim kakaon.
  3. Marim nje forme keku e lyejme me pak vaj ulliri dhe me pak miell.
  4. Me pas ne formen hedhim brumin e verdhe me pas brumin e perzier me kakao me pas prap brumin e verdhe…E fusim ne furr ne 170 grad…Pasi eshte pjekur, ne nje ene qelqi hedhim cokollaten te shkrije dhe arrat kete shurup mbulojme kekun.
Të tjera
Embelsiraime
9 Sht, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
10 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
24 Tet, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
10 Nën, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
5 Mar, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
24 Nën, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
23 Gus, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
18 Shk, 2021 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH