KOKOS BAJADERA
13 Jan, 2021

Për pjesën e errët nevojiten:

-1 dcl qumësht
-150 gr sheqer
-125 gr margarin
-1 kese vanill sheqer
-1 lugë kakao
-300 gr keksa të bluar

2. Për pjesën e bardhë nevojiten:
-1 dcl qumësht
-150 gr sheqer
-125 gr margarin
-50 gr keksa të bluar
-200 gr kokos

Udhëzimet

Përgatitja(pjesa e errët):
Qumështi,sheqeri,vanilla dhe margarini nxehen duke u perzi vazhdimisht deri sa të shkrihet sheqeri.Pastaj ia qesim keksat i përziejm mirë , i shtijmë në një tepsi dhe i lejmë të ftohen.
Përgatitja (pjesa e bardhë).
Qumështin ,sheqerin dhe margarinën i nxehim duke i përzi deri të shkrihet sheqeri.Pastaj i hedhim keksat e bluar dhe kokosin.I përziejm mirë dhe i hedhim mbi masën e errët.Përmi i qesim pak kokos.

Ju befte mire!

Të tjera
Embelsiraime
23 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
26 Sht, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
20 Tet, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
9 Sht, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
5 Gus, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
15 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
17 Sht, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
17 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
25 Tet, 2020 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH