Krofne
15 Sht, 2020

Perberesit:
1 gote qumesht te voket
5 luge sheqer (lug te madhe)
2 ve
1 luge brume te bukeve (lug te mesme)

Pergatitja:
Pasi t’i perziejme te gjithe perberesit shtohet miell deri sa te formohet kulaqi, lihet perafersisht 2 ore qe te vie.

Pastaj kulaqi shtrihet, hollohet, me gote i jipet forma dhe hidhen ne vaj te ngrohur paraprakisht.

Pasi te skuqen nje nga nje i rrotullojme ne sheqer pluhur.

Të tjera
Embelsiraime
26 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
18 Sht, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
19 Nën, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
31 Gus, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
9 Nën, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
25 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
12 Nën, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
30 Tet, 2020 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH