MINI ROLADA ME BANANE
1 Gus, 2020

Perbersit

Kokos per lyerje

Pergaditja: Rrahim vezet ne nje ene se bashku me sheqerin pastaj pasi masa te jete shkumuar hedhim gjalpin edhe qumeshtin dhe vazhdojme e perziejm me tel kuzhine, pastaj hedhim vaniljen dhe gradualisht shtojme miellin e perzier me peciven, masene  fituar e shtrime ne nje tepsi te gjere katrore te shtruar me leter kuzhine dhe e pjekim ne 180 grad per 30 min. Pastaj pergadisim kremin e vaniljes sipas udhezimeve qe shkruan ne pako me 1 gote qumesht ose 2 varsisht nga sasia dhe masene pjekur e lyejm pasi te ftohet dhe ne fillim e vendosim bananen i bejme nje mbyllje me peten dhe cdo mini rolad e kalojme ne leneg limoni dhe pastaj e rrokullisim ne kokos. Me te gjitha veprojme njelloje deri sa masa te perfundoj. Sherbehet pas dy ore.

Ju befte mire…

Kshille nese eshte peta ne tepsi me te mdha

E lyn peten me krem ia vendos bananen dhe e mbeshtjell vetem deri sate bashkohen dy skajet e petes dhe aty e pren tani vazhdon me mbeshtjellje tjeterdhe i pren sipas deshires madhesin.

Të tjera
Embelsiraime
2 Maj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
23 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
10 Mar, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
18 Sht, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
17 Nën, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
3 Sht, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
21 Mar, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
17 Sht, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
11 Jan, 2021 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH