Mollë me biskota dhe pudingë
13 Mar, 2017

Përbërësit

350 gr biskota katrore
700 ml ujë
300 gr sheqer
4 qese puding vanilje
1 kg molla te qeruara, grira ne katrorka te vogla
100 gr çokollatë për zierje
3 luge vaj

Hapat

Mollet i pergadisim ne aktrorka te vogla dhe zijme en ujin me sheqerin per 10 minuta.

Pluhurin e pudinges e tretim me pak uje te ftohet dhe shtojme tek mollet e ziera dhe perziejme derisa te traseht kremi me molle dhe pudinge.

Ne nje kallep te thlle shtojme nje shtrese biskotash,qesim tere sasin e kremit me molet dhe pudingen dhe mbulojme me nje shtrese tjeter biskotash.

Pastaj shkrijme cokollaten me vajin dhe lyejme persiper.

Pasi te ftohet servojme sipas deshires.

Të tjera
Embelsiraime
7 Mar, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
2 Gus, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
26 Sht, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
7 Qer, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
11 Jan, 2021 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH