Pa i gatuar, por me shije të paharrueshme: Mafinë me boronica dhe jogurt
10 Pri, 2020

Kjo ëmbëlsirë është ideale për të nisur mëngjesin. Provojeni!

Përbërësit:

– 300 g miell të bluar butë,
– 8 g pluhur për ëmbëlsira,
– 250 g sheqer,
– 3 vezë,
– 120 g gjalpë,
– 150 g jogurt.

Përgatitja:

Përzieni në një enë të gjithë përbërësit e thatë.

Në enën tjetër tundni të bardhët e vezëve dhe shtojani të verdhët e vezëve, pastaj edhe të gjithë përbërësit e tjerë të njomë.

Ngjishni lehtë përbërësit e thatë me përbërës të njomë.

Vendosni shportëzat e letrës në kallëpe për mafinë dhe shtypni pak që të zhyten në brumë.

Piqni në 170 gradë rreth 25 minuta.

Kur të ftohen nxirrni nga shportëzat dhe shërbejini.

Të tjera
Embelsiraime
14 Gus, 2019 - Embelsira
Embelsiraime
7 Pri, 2017 - Embelsira
Embelsiraime
10 Jan, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
7 Gus, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
30 Jan, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
22 Tet, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
17 Nën, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
30 Maj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
14 Sht, 2020 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH