Receta për versionin e shpejtë të ëmbëlsirës së preferuar!
14 Kor, 2019

Kjo ëmbëlsirë për shumicën është e preferuar, mirëpo përgatitja e saj kërkon kohë.

Prandaj po ju sjellin tani recetën për ëmbëlsirën e katrorëve të kokosit, e cila i ka të gjitha shijet e origjinalit të preferuar, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 1 paketë biskota,
– 100 g çokollatë të zezë,
– 2 dl qumësht,
– 2 dl ajkë të ëmbël,
– 250 g kokos.

Përgatitja:

Thyeni çokollatën në katrorë dhe qiteni në një enë të thellë.

Shtoni qumështin dhe ajkën e ëmbël, dhe që të gjitha ngrohni në zjarr të lehtë duke i përzier vazhdimisht derisa të homogjenizohen të gjithë përbërësit.

Lini të ftohen.

Biskotat njomni në krem dhe pastaj në kokos.

Përsëriteni këtë procedurë derisa të shpenzoni të gjitha biskotat.

Të tjera
Embelsiraime
7 Mar, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
20 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
6 Nën, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
30 Mar, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
17 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
27 Nën, 2020 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH