Revani e terur me qokollad
22 Qer, 2020

Përbërësit:
9 vezë të freskëta ,
10 lugë sheqer ,
11 lugë miell.
1 pako me peciv
200 gr qokollad te coptuar
1 pako sheqer vanilje ,

Perdekorim;
200 gr qokollad
1 banane
qokollada te imta me ngjyra

Përgatitja:
Tunden te bardhat e vezëve me sheqer me mikser gjersa të krijohet një shkumë e qëndrueshme qe të fryet vëllimin . Shtohen të verdhat e vezëve një nga një duke i tundur vazhdimisht. Hidhet mielli i perzierme vanil me lugë jo te hidhet i teri duke e përzier nga lartë-poshtë ne kete rast me tel kuzhine jo me mikser që të mos ulet volumi dhe ne fund ia hedhim qokolladen e coptuar dhe e perziejm edhe pak. Masa derdhet në tepsi të lyer me yndyrë e të përmillur. . Futet në furrë të nxehtë me temperaturë te nxeht ne 200 grad ku mbas 5 minutave e ulim ne 160 gradë C për t’u pjekur deri sa te merr ngjyren e deshirtar(shih foton). Gjatë pjekjes furra nuk hapet. Pasi tëpjeket i hidhet siper qokollada e shkrir ne avull dhe ftohet ne temperatur ambienti. Pritet në katror apo si te deshironi dhe e servoni me krem te bardhe dhe qokollada te imta me ngjyra si dhe copa te prera te bananeve..(gjithmon per ecurin shih foton).
Ju beft mire!

Të tjera
Embelsiraime
18 Nën, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
29 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
14 Jan, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
16 Qer, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
5 Pri, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
7 Qer, 2019 - Embelsira
Embelsiraime
4 Mar, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
29 Qer, 2020 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH