Role e papjekur
23 Shk, 2021

Përbërësit
300 gr biskota
100 gr sheqer
1,5 decilitёr kafe
150 gr gjalpë
150 gr sheqer pluhur
1 qese sheqer vanilje
1 te verdha te vezes

Hapat

Biskotat dhe sheqer pluhuri gatuhen me kafe nё njё brumё tё butё, ndahet brumi nё dy pjesё dhe vendoset nё letёr tё lyer.

Çdo pjesё e brumit zhvillohet nё kore me njё trashёsi prej gjysmё centimetri, dy koret lyhen me mbushjёn dhe bёhen role.

Roleja e pёrgatitur lihet nё frigorifer pёr tu shtrёnguar, para se tё shёrbehet pritet nё rrota.

Pёr mbushjёn, pёrzihet me mikser gjalpi dhe sheqer pluhur, shtohet sheqeri I vaniljёs dhe tё verdhat e vezёve.

Ju bёftё mirё!

Të tjera
Embelsiraime
26 Shk, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
13 Sht, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
6 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
10 Pri, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
12 Tet, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
2 Maj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
4 Qer, 2020 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH