Sallamë me zhele
3 Jan, 2021

Perberesit:

Udhezimet:

  1. Perzihen ne nje ene margarina me sheqerin pluhur.
  2. Pastaj shtohen biskotat dhe lengu i portokallit dhe perzihen me dore derisa masa te bashkohet mire.
  3. Shtohen ppastja edhe zhele bombonet e cotpuara  dhe perzihet mire.
  4. Ne folien e psalmasit bejme masen ne forme cilindri  te zgjatur dhe mbeshtjellim mire folien duke i dhene formen e nje roleje te rrumbullaket te zgjatur.
  5. Masa e pergaditur ne kete menyre lihet ne frigorifer per disa ore dhe me pas lyhet nga jasht me cokollate te shkrire te ciles i kemi shtuar dhe pak vaj gjat shkrirjes.
  6. Vaji ne kete rast ndihmon qe cokollata te mos sforcohet shume gjate ftohjes dhe njekohesisht i jep dhe shkelqim cokollates se shkrire.

Ju befte mire.

Të tjera
Embelsiraime
25 Sht, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
13 Pri, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
29 Pri, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
19 Kor, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
2 Jan, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
28 Kor, 2020 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH