Tespishte
30 Kor, 2020

Përbërësit:

1 margarinë
1 got vaj
1 got kos
2 te verdha te vezes
1 pluhur paste(pecive)

PËR SHERBETIN:
5 gota te ujit sheqer
4 gota uj dhe 2 gjysma te limonit dhe e zine ne temp jo te larte
Tespishtja e voket sherbeti i vale

Hapat

1

15 min e ngjesh brumin e lyn tepsin me vaj e rrafshon mire dhe e pren me thike e e shtin mu pjek.

2

Ne Temperatur 200 grade e len 10 min pastaj e len 1 ore ne temp 150 grade.

3

Ne momentin qe e shtin tespishten me u pjek e qet edhe sherbetin

Të tjera
Embelsiraime
17 Jan, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
1 Pri, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
18 Kor, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
2 Jan, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
2 Jan, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
23 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
4 Pri, 2020 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH