Tiramisu dietike
23 Shk, 2021

Përbërësit:

100 gr savoiardi
250 gr gjizë lope
2 te bardha te vezes
60 gr ëmbëlsues
kafe
nje bustine shafran
kakao pluhur pasheqer
Krip

Hapat

1

Rrihni të bardhat e vezëve me pak kripë. Në një tas tjetër përzieni gjizën me sheqerin derisa të formoni një krem të butë, pastaj shtoni shafranin dhe përziejeni kremin derisa të zverdhet.

2

Shtoni të bardhat e vezëve, duke e trazuar masën që nga baza në mënyrë që të mos humbasë homogjenitetin.

3

Lagni biskotat me kafe. Në një tavë pjekjeje vendosni një shtresë biskotash dhe sipër saj një shtresë krem.

4

Vazhdoni kështu duke shtuar të gjithë përbërësit. Në fund mbulojeni me një letër transaretnte dhe lëreni dy orë në frigorifer.

Të tjera
Embelsiraime
17 Nën, 2019 - Embelsira
Embelsiraime
26 Jan, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
19 Kor, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
10 Nën, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
25 Kor, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
15 Jan, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
27 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
11 Dhj, 2020 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH