Tortë akullore me dredhëza
3 Pri, 2020

Përbërësit

1 l ajkë e embel ose krem pana(shllag)
200 ml ajkë ajke e tharte(shmant)
500 gr biskota te bluara
500 gr mjedra te ngrira

Hapat

1 Tundim ajken e embel ne shkume te forte dhe ndajm ne tri ene vecmas.

2 Ne njeren shtojme ajken e tharte dhe biskotat,perzijme dhe shtrijme ne kallep si lloj baze.

3 Ne ene e dyte qesim mjedrat e ngrira dhe qesim siper shtreses se dyte.

4 Dhe ne fund qesim shtrese e tret vetem me ajken e embel dhe veme ne ngrirje per 20 minuta.

5 Servojme te ftohet,freski e pabesueshme.

Të tjera
Embelsiraime
15 Sht, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
14 Qer, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
15 Pri, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
23 Nën, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
20 Pri, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
3 Qer, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
11 Tet, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
19 Pri, 2021 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH