Torte me biskota dhe kakao
29 Tet, 2020

Përbërësit

1l qumësht 5 gota
120 gr miell 1 gote
100 gr gjalpë
270 gr sheqer 1,5 gota
1 vanilje
1 biskota me kakao

Hapat

1

Biskotat i theni dhe vendosni në tepsi. Në tenxhere shkrinë gjalpin, miellin filloni ta shtoni dale nga dale.

2

Qumështin e ftohte shtoni dhe përzieni shpejt.

3

Duke vluar ju e vazhdoni përzierjen, ia shtoni sheqerin, vaniljen dhe e pjekni në temperaturë mesatare.

4

Glazurën e përgatitur hidhni mbi biskotat.

5

Rreth 4-5 ore e leni të ftohet.

6

Në 3 cm e bëni prerjen dhe glazurën e bëni role.

7

Në 3 cm e bëni prerjen dhe glazurën e bëni role.

Të tjera
Embelsiraime
2 Jan, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
22 Tet, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
9 Nën, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
30 Gus, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
11 Kor, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
13 Shk, 2021 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH