Tortë me biskota dhe krem
9 Dhj, 2020

Përbërësit:

400 gr pishkote
500 ml ajkë
150 gr çokollatë
200 ml qumësht

Hapat

1

Ajken e embel(200ml) e ngrohim derisa te MOS vloje.

2

Ne te shtojme cokollaten e coptuar dhe perziejme derisa te shkrihet cokollata.

3

Biskotat pishkote(biskota me te cilat behet tiramisuja),i njomim pak nje qumesht.

4

Shtrijme nje shtrese me biskota.nje shtrese me kremin me ajken e embel dhe cokollate(te mos harrojme,ajken e mbetur e perzijem derisa te trashet ne shkume te forte,dhe me pas e perzijme me ajken me cokollaten e shkrire,kjo e fundit e ftohur tashme).

5

Keshtu veprojme derisa te hargjohen pishkotet dhe kremi.
Dekorojme sipas deshires.

Të tjera
Embelsiraime
13 Jan, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
5 Gus, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
19 Jan, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
5 Pri, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
6 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
19 Jan, 2021 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH