Torte dama
1 Nën, 2020

Përbërësit

200 gr gjalpë
1 gote sheqer pluhur
1 gote nisheste
1 vanilje
gjysme Pluhur pjekje
2,5 gota miell
3 luge te gjelles kakao

Hapat

1

Përveç kakaos të gjithë përbërësit e tjerë i përzieni në një enë, do ta përfitoni një brumë të butë .

2

Brumin e ndani në dy pjesë, njërës pjesë të brumit ia shtoni kakao( nëse bëhet brumi i fortë ia shtoni pak vaj vegjetal do të zbutet).

3

Glazurën e bardhë dhe me atë me kakao e shtrini në tavolinë, pjesën me kakao e lyeni dhe në të vendosni një rend me kakao një pa të.

4

Ndërsa pjesën me kakao që do ta mbetet anash do ta përdorni për ta mbështjellur të tërë tortën.

5

Tortën e vëni filimishtë në frigorifër pastaj në furë për pjekjë në temperaturë 180 gradë celsius.

6

Ju bëftë mirë!

Të tjera
Embelsiraime
27 Gus, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
22 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
1 Pri, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
11 Sht, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
16 Maj, 2020 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH