Tortë dietale me mollë dhe kornflex
4 Jan, 2021

Perbersit:

Udhezimet:

  1. Ne nje tepsi te vogle 26 shtrojme leter per pjekje dhe ne te qesim 100 gr kornflex.
  2. Mollet i pastrojme,qerojme dhe grijme ne feta te holla. Mollet i qesim persiper
  3. kornflexit,shtojme margarine e shkrire dhe veme ne furre te nxxehte 200 grade derisa
  4. mollet te zbuten.
  5. Gjate kesaj perziejme sheqerin e kafte,pluhurin e pudinges se vaniljes dhe ajken neutrale.
  6. Nxjerrim tepsine nga furra, siper molleve qesim kanellen rrushin, dhe pjesen e mbetur te
  7. kornflexit 50 gr si dhe perzierjne me ajken dhe sheqerin.
  8. Tepsine e kthejme ne furre edhe per 30 minuta derisa embelsira te piqet.
  9. Pas pjekjes dhe ftohjes presim ne pjese dhe deekorojme me krem pana te pergaditur sipas
  10. udhezimit ne qeske.

gjiz9gjiz10

Të tjera
Embelsiraime
23 Shk, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
17 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
23 Nën, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
26 Shk, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
13 Qer, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
26 Jan, 2021 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH