Tortë me dredhëza dhe pishkotë
23 Shk, 2021

Perbersit:

Udhezimet:

  1. Kallepin per pjekje e rrethojme me pishkote te njomura ne qumesht te perzier me rum.
  2. Masim gjatesine sa eshte rrethi i kallepit kurse pjesen tjeter  e qesim ne fundin e kallepit.
  3. Rrahim ajken e embel derisa te trashet me sheqerin e vaniljes.
  4. Perzijme ajken e etharte em sheqerin pluhur dhe shtojme tek ajka e embel e tundur.Perziejme tanim ngadale te bashkohen mire qe te dyja ajkat.
  5. Zhelatinen e pergadisim sipas udhezimeve ne qeske(pluhurin e zhelatines e veme ne 8 luge uje te ftohet,leme per 10 minuta,pastaj me po ate uje e ngrohim pak derisa te MOS vloje,dhe shkrihet mire),pastaj e shtojme tek kremi me ajken duke e shtuar gradualisht.
  6. Ne fund te kallepit kemi nje shtrese pishkote=ajka-dredheza te prera ne feta-ajka-dredheza te prera dhe ne fund dredheza  dhe glazura me pudinge dredheza(zieme nje luge pluhur pudinge dredheze+2 luge sheqer+1 gote ose dy gota uje).
Të tjera
Embelsiraime
30 Jan, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
2 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
29 Gus, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
14 Nën, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
13 Tet, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
11 Shk, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
14 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
24 Nën, 2020 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH