Tortë e shpejtë me banane: Përzien, bën fillin, e ha për 15 minuta!
3 Mar, 2021

Torta e shpejtë, nuk kushton shumë dhe është mjaft e bollshme që do ta kënaqë cilitdo që do t’ia servirni, transmeton Telegrafi.

Përbërësit: ▪ 150 g biskota
▪ ½ l qumësht
▪ 3 banane të mëdha
▪ 2 puding vaniljeje
▪ 3 lugë sheqer
▪ 100 g gjalpë
▪ 200 g krem të rrahur Përgatitja: Në qumësht qitni sheqerin, shtoni pudingun dhe zieni. Hiqeni nga zjarri dhe në puding të nxehtë shtoni gjalpin.

Përzieni mirë që të bashkohet. Biskotat e bluara shtoni në puding të nxehtë.

Qiteni në tepsi të cilën duhet ta lyeni pak me gjalpë.

Bananet pritni përgjysmë për së gjati dhe rendisni në puding.

Lini të ftohet dhe zbukurojeni me krem të rrahur.

Të tjera
Embelsiraime
8 Pri, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
26 Dhj, 2019 - Embelsira
Embelsiraime
25 Mar, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
7 Sht, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
24 Shk, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
26 Tet, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
3 Jan, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
9 Gus, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
25 Shk, 2021 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH