Tortë e shpejtë me vetëm dy përbërës
5 Dhj, 2020

Përbërësit

6 qese pluhur
300 gr biskota

Hapat

1

Perzijme 5 qese me pluhur per krem pana sipas udhezimeve ne qeske derisa te behet nje shkume e forte.

2

Ne pana shtojme biskoat e bluara dhe perziejme mire me luge.

3

Masen e qesim ne kallep me madhesi 24 cm te mbuluar me plastfolie.

4

Persiper qesim 1 krem pana te pergaditur gjithashtu sipas udehzimeve ne qeske dhe dekorojme. E shpejte dhe e lehte,apo jo?

Të tjera
Embelsiraime
17 Nën, 2019 - Embelsira
Embelsiraime
17 Sht, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
11 Jan, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
11 Tet, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
23 Shk, 2021 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH