Tortë me biskota
19 Mar, 2021

Përbërësit:

Përgatitja:

  1. Marrim një tepsi dhe shtrojmë një shtresë me biskota, nga lart i hedhim kremin e përgatitur të vaniljes.
  2. Pastaj  një shtresë tjetër prapë me biskota me pas kremin e çokollatës, shtrojmë shtresën e fundit me biskota dhe nga lartë hedhim kremin e karameles.
  3. I grijmë çokollatën nga lartë dhe pak biskota të thërrmuara.
  4. E mbulojmë dhe e lëmë tërë natën në frigorifer.Burimi: Lajmi.net
Të tjera
Embelsiraime
14 Mar, 2021 - Embelsira