Tortë me biskota Embelsira
18 Dhj, 2020

Përbërësit

1 l ajkë e embel(hoplla per embelsira)
400 gr biskota jaffa
300 gr biskota te bluara

Hapat

1 Ajken e tundim me mixer derisa te behet shkume e forte.

2 Ndajme ne tri ene vecmas.

3 Ne njeren ene qesim biskotat e bluara,perziejme dhe qesim ne nje kallep.

4 Ne enen tjeter qesim biskotat jaffa te thyera ne copeza te vogla dhe perziejme.

5 Masen me biskotat jaffa e qesim mbi shtresen me biskotat e bluara dhe rrafshojme.

6 Perfundojme me ajken e bardhe duke lyer persiper dhe anash tere siperfaqen e tortes

Të tjera
Embelsiraime
11 Gus, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
15 Sht, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
14 Nën, 2019 - Embelsira
Embelsiraime
9 Pri, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
24 Mar, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
5 Shk, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
18 Jan, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
4 Qer, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
23 Qer, 2020 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH