Torte me biskota
3 Mar, 2021
Përbërsit:
1 lit qumesht .
2 pako me biskota katrore.
160 gr cokollate.
100 gr sheqer .
70 gram buding.
Vendosim qumeshti ne zjar sapo te filloje te vaket ne nje tas perzjejme budingun me sheqerin , dhe pak qumesht nga ai qe shtuam ne tenzhere .
E hedhim brenda dhe ne zjar te avashet trazojme deri sa te filloje te ntrashet kremi , shtojme dhe cokollaten dhe trazojme deri sa te shkrije .
Marim biskotat i vendosim ne tepsi me radhe , shtrojme nje shtrese me krem nje me biskota ,prap krem parap biskota .
E vendosim ne frigorifer deri sa te ftohet plotesisht pasaj e presim ne pjese katrore .
Zbukurimin mbas deshires .

 

Të tjera
Embelsiraime
12 Pri, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
12 Tet, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
19 Gus, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
25 Gus, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
6 Mar, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
24 Kor, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
5 Tet, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
11 Maj, 2020 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH