Tortë me fruta
20 Jan, 2021

Perbersit x 3:

Kremi:

Udhezimet:

  1. Perzihen te bardhat e vezes me sheqerin derisa te formohet nje shkume e forte.
  2. Me pas shtohen te verdhat nje nga nje dhe krejt ne fund mielli dhe arrat e bluara.
  3. Pjekim  ne 180 grade ne tepsi 20×30 te mbuluar me letr per pjekje.
  4. Keshtu veprojme me te tri petet.
  5. Ajken e embel e perziejme derisa te trashet.
  6. Ndajme nje sasi nga masa e trashe, kurse ne pjesen e shumt shtojme frutat e grira dhe perziejme.
  7. Petet i shtrijme ne tabaka, lyejme me kremin me fruta dhe ne fund dekorojme me sasine e ndare te ajkes se embel.
Të tjera
Embelsiraime
12 Shk, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
8 Maj, 2019 - Embelsira
Embelsiraime
4 Sht, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
25 Kor, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
7 Sht, 2018 - Embelsira
Embelsiraime
15 Nën, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
6 Tet, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
26 Jan, 2021 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH