Torte me keksa
12 Dhj, 2020

Përbërësit

2 pako biskota
PËR KREM
1 puding çokollate
2 lugë të gjellës çokokrem
1 shllag krem
5 qumësht

Hapat

1

Fillojmë me pjekjen e pudingut, pasi që të ftohet pudingu ia shtojmë çokollatën, krem shllagun dhe e përziejmë.

2

1 pako të biskotave i thyejmë dhe ia shtojmë glazurës(Sipas dëshirës mund ti shtoni arra, fëstëk dhe çokollatë).

3

I shtrijmë keksat dhe përmbi ia hedhim gjysmën e glazurës se përgatitur, e përsërisim prap mënyrën e njëjtë.

4

E lyejmë me krem shllag, e vendosim në frigorifer për ftohje.

Ju bëftë mirë!

Të tjera
Embelsiraime
24 Mar, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
27 Sht, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
15 Tet, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
11 Sht, 2019 - Embelsira
Embelsiraime
4 Gus, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
3 Pri, 2020 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH