Torte me krem pasticerie dhe luleshtrydhe (Receta nga silvana Belishaku)
13 Jan, 2021

Perberesit:
1 baze per torte ,
krem pasticerie ,
250 gr recel luleshtrydhe ,
500 gr luleshtrydhe te fresketa ,
1 pako pluhur xhelatin ,

Pergatitja:
Ne nje pjate vendosim bazen per torte ,e lagim me pak qumesht ,me pas shtrojme kremin e pasticerise, me pas recelin e luleshtrydhes ,presim ne feta luleshtrydhet ,i vendosim siper tortes ,ne mes vendosim tre luleshtrydhe te plota per zbukurim ,me pas tresim xhelatinen me uje dhe sheqer ,e lem te ftohet 2 minta dhe ja hedhim tortes siper ,e vendosim ne frigorifer ,pasi eshte ftohur eshte gati per servirje .

Ju befte mire 🙂

Të tjera
Embelsiraime
15 Kor, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
22 Sht, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
23 Nën, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
1 Gus, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
5 Jan, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
7 Sht, 2020 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH