Torte me puding vanile
4 Tet, 2020

Perberesit:
4 veze
1 gote vaj
1 gote qumesht
2 gota sheqer
2 gota miell
1 sheqer vanile
1 peciv
2 luge kakao
per dekorimin
1 puding vanile
1 qokollad gatimi

Pergaditja:
Bejme vezet me mikser duke e shtuar ngadal sheqerin,vanilen,vajin dhe qumshtin pasi qe perzihen mir shtojme miellin dhe pecivin, pastaj qullin e ndajm ne dy pjes njeres i hedhin kakao pastaj keto te dya i hedhim ne tepsi pak nga e bardha pak nga e Zeza qe te behet me via,dhe e pjekim ne furre. nderko bejm pudinken pasi qe pandispanja esht pjekur dhe esht ftohur pudinka duhet te jet e nxet dhe qitet permbi.shkrijm qokoladen dhe e zbukurojme.

Të tjera
Embelsiraime
28 Nën, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
31 Jan, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
27 Tet, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
4 Nën, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
21 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
20 Shk, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
19 Shk, 2021 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH