Torte role
16 Kor, 2020

Përbërësit

4 vezë
1 gotë sheqer pluhur
1 gotë miell
3 lugë të gjellës kakao
1 Pluhur pjekje
1 vanilje
3 lugë të gjellës ujë të vakët
Tako te gatshme

Hapat

1 Vezët dhe sheqerin i tundëni në një enë pastaj ia shtoni përbërësit e tjerë.

2 Glazurën e përgatitur e derdhni tek takoja e gatshme me ndihmë të shpatullës.

3 Tortën e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për 15 minuta, pas pjekjës e bëni role, përmbi ia derdhni kremin.

4 Tortën me role e vendosni në frigorifer të qëndroj rreth 3-4 orë.

5 Ju bëftë mirë!

Të tjera
Embelsiraime
24 Tet, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
19 Gus, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
3 Pri, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
25 Dhj, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
10 Mar, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
22 Kor, 2019 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH