Torte super e lehtë
9 Qer, 2020

Përbërësit:

125 gr gjalpë e shkrirë ose margarin
1 gotë e ujit miell
1.5 gota sheqer
1 lt qumësht
1 pako vanilje
1 pako biskota me cokollate

Hapat

1

Miellin me gjalpin e fërgojmë deri sa të merr ngjyrën të pembe.

2

I shtojmë qumësht dhe sheqer dhe i përziejmë. E ulim temperaturën, pastaj ia shtojmë vaniljën.

3

E përziejmë me mikser rreth 3 minuta. Biskotat i copëtojmë në copëza të vogla.

4

Pasi që te ftohet e vendosim në frigo për rreth 2-3 orë.

5

Tani do të jetë e gatshme për shërbim.

6

Ju bëfte mirë!

Të tjera
Embelsiraime
21 Maj, 2016 - Embelsira
Embelsiraime
23 Tet, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
1 Tet, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
15 Sht, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
4 Tet, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
16 Jan, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
11 Jan, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
21 Jan, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
5 Jan, 2021 - Embelsira
Embelsiraime
10 Jan, 2019 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH